BBN Haber

Gökhan Şen

Mış gibi yapma

23.01.2020 00:10

Ankaragücü maçından sonra benzetmede bir yanlışlık olmazsa hem takım hem camia için hayata dönüş gibi bir maç olduğunu, alınan 3 puanın az da olsa özgüveni arttırmada faydası olacağını ve önümüzdeki haftalar için kazanma duygusu oluşturacağını ifade etmişti Aykut Kocaman. Takım üzerinde, sıralamada çok fayda sağladığı ama en önemlisi psikolojik ve moral olarak olumlu etkileri olan Ankaragücü maçını geride bıraktık.

Konyaspor'un tarihi bir süreçten geçtiği, ilk 7 haftanın çok kritik olduğu ve üst üste oynanacak tarihi nitelikteki bu maçların kaderini etkileyeceği hepimizin malumu.

Sırada, bu maçlar içinde sonuç anlamında belki de en az önemli olan Galatasaray maçı var. Beraberlik veya mağlubiyet ağır bir tablo oluşturmaz lakin, G.Saray karşısında alınacak bir galibiyet, A.Gücü maçında başlayan pozitif atmosferi pekiştirir zirveye çıkartır. Konyaspor böyle bir durumda ilk yarıdaki Y.Malatya faciası öncesi YUMRUK GİBİ! takım havasına geri döner. Gerçekçi olmak gerekirse Konyasporun G. Saray'ı yenmesi sürpriz olur ancak böyle bir başarı oyuncuların ekstra mücadelesi ve futbol şansının yanında olmasıyla ama en önemlisi taraftarının olağanüstü desteğiyle gerçekleşir.

*****

Doğan Cüceloğlu'nun MIŞ GİBİ YAŞAMLAR Kavramı geçtiğimiz haftalarda Aykut Kocaman ifadeleri ile hayatımıza girmişti.

Ne demek MIŞ GİBİ YAPMAK?

Toplumun Sosyal hayatın her alanında bütün özüyle bir uğraş vermektense durumu idare etmesi, geçiştirmesi, öylesine yapması ve bunu alışkanlık haline getirmesi. Aykut Kocaman'da saha içerisinde koşmayan ama koşuyormuş gibi yapan, mücadele etmeyen ama mücadele ediyormuş gibi yapan, sistemin gerekliliklerini yerine getiriyormuş gibi yapan oyuncu grubundan şikayet etmişti. Çünkü MIŞ GİBİ yapmak günü belki kurtarıyordu ama sonuca olumlu en küçük etkisi olmuyordu.

*****

Konyaspor ilk yarının son maçlarına doğru ve özellikle Ankaragücü maçında MIŞ GİBİ yapmayı bırakıp mücadele etmeye başladı. Galatasaray karşısında da bu asil mücadelesini sürdürecektir. Konyaspor taraftarı da bu değişikliğe ayak uydurmalıdır. Bu açıdan Nalçacılılar olarak hafta başında başlattığımız farkındalık kampanyasını çok önemsiyorum.

BAĞIRIYORMUŞ GİBİ YAPMA BAĞIR!

DESTEK OLUYORMUŞ GİBİ DAVRANMA DESTEK OL!

SOSYAL MEDYADAKİ HEYECANI TRİBÜNDE DE GÖSTER!

Destek tezahüratının şiddeti, atılan bir yanlış pasa verilen reaksiyonun yüksekliğinden daha düşükse biz de tribünde MIŞ GİBİ yapıyoruzdur. Büyük Konyaspor taraftarı MIŞ GİBİ YAPMA takımını destekle.

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40