BBN Haber

Süleyman Sayan

Kocaman’ın gözyaşları

11.02.2020 00:10

Denizlispor maçının yazısını bitirmiş gözden geçirirken kulüpten gelen bildirim ile aslında şaşırmak ile üzülmek arasında bir yerlere gittim. İlk yaptığım şey ise yazdığım yazıyı silmek oldu. Aykut Kocaman takımla karşılıklı anlaşarak ayrılmış aradan geçen birkaç saatlik dilimde bir grup taraftar ellerinde çiçekle Kocaman’ı uğurlamaya gelmiş ve Kocaman’ı belki de ilk kez gözyaşları içinde görmüştük. 

Bizlere daha önce tatmadığımız duyguları yaşatması şöyle dursun, onuru, dik duruşu, felsefesi ve futbolun sahada oynandığından fazlası olduğunu defalarca göstermesiyle, takımın sadece bugününü değil yarınını da düşünen yapısıyla gönlümüzün hep başköşesinde olacak.

Gönül isterdi ki bu gözyaşları mutluluk gözyaşları olsun ama olmadı. Futbolda geçmiş ile ilgilenirsen geleceği görmen, önüne bakman biraz sıkıntıya girebiliyor. O yüzden bir an önce mevcut hoca adaylarını ve alternatiflere bakmak gerekiyor. Konyaspor hocası olacak kişinin teknik becerisinin yanında durduğu süre zarfında ve sonrasında da Konyaspor’dan bir şeyler götürmeyecek kişiler arasında karar verilmelidir. Hırs ve aidiyet duygusu ile ekstra bir şeyler verebilmelidir. Burada ki hırsı şovla şaklabanlıkla karıştırmamaya özen göstermeliyiz.

Yönetimin çok acele etmeden ama geçte kalmadan alternatifler üzerinde durması gerektiğini düşünüyorum. Umarım tercih yaparken Konyaspor’a ihtiyacı olmayan insanlar değerlendirmeye alınmaz. Zira kendisini Konyaspor’dan üstün gören kişi ya da kişilerin bize getireceği tek şey seri mağlubiyetler olacaktır. Normalde anlaşma olmadan pek isimler üzerinden yorum yapmayı tercih etmem lakin eğer yönetimde olsaydım Bülent Korkmaz ve Tayfun Korkut isimleri üzerinde dururdum.  Cumartesi günü oynanacak olan maça yeni hoca yetişir mi bilinmez fakat şansımızın kolay kolay tutmadığı bir rakip ile oynamamız maçın alışık olduğumuz üzere cumartesi oynanması futbolcuların ve taraftarın içinde bulunduğu durum bir galibiyet ile rüzgarı tersine döndürebilir. O zaman kan değişikliğinin faydasını görürüz zira önümüzdeki Kayseri ve Kasımpaşa maçları morali yükselten maçlar olma ihtimali yüksek diyebiliriz.

Aykut Kocaman düzene karşı gelen günümüzde kıymeti anlaşılması beklenmeyen teknik direktörlerden, burada yarım kalmış işleri idealleri ve planları vardı. Zarar verdiğini ve dokunun bu sefer uyuşmadığını gördü ve yine Konyaspor faydasına kendisini ve oyun anlayışını zor duruma sokacak bir karar verdi. İyi bir başlangıç için kağıt üzerinde kolay görünen 2 maçı yeni teknik heyete bıraktı. Bıraktığı tek şey bu değildi tabi yüreğimizde çok derin izler bıraktı ve bu izler onu hep iyi hatırlamamızı sağlayacak. Peki, bu takımdan gitmesi gereken kişi Aykut Kocaman mıydı? Yoksa onu bu hallere düşürenler mi ayrıca düşünmek gerek, ya da lig sonunu beklemek!

Yolun açık olsun güzel insan, adam gibi adam sen gittin belki ama hatıran da yeter…

Günün sözü; Karakter sahibi bir insan ne istediğini bilen duygularına boyun eğmeyen sağlam prensiplerle hareket eden insandır, tıpkı senin gibi Aykut Kocaman…


Yorumlar

 • ali er
  11.02.2020 17:05

  Arkadaşlar her iki tarafında yaptığı açıklamalardan anlaşılacağı üzere Çekip gitme veya gönderilme diye bir olgu yok. Takımın menfaati adına her iki taraf arasında alınmış bir karar var.

 • Ayarsızdeli
  11.02.2020 13:10

  Göztepe maçında göztepe kalecisi cezalı duruma düştü şansımızı zorlamalıyız mutlak galibiyet olmalı bu maç.

 • CERVANTES
  11.02.2020 13:09

  Kupa almış, Avrupa liginde oynamış bir hocanın başarılı olamayışı araştırmaya değer. Takım aynı, hoca aynı; ne değişti?

 • Yasin temel
  11.02.2020 12:20

  Abi ben Bülent konusunda emin degilim inşallah sen hakli cikarsin

 • murat baş
  11.02.2020 09:31

  İmla kurallarından bağımsız yazılar yazmaya devam edecek misiniz? Virgül ve nokta kullanımı facia. Bitişik yazılacak ekler ayrı, ayrı yazılacaklar bitişik. Hadi yazar cep telefonundan aceleyle yazdı. Bu medya kuruluşunun hiç mi elemanı yok bu işlere bakacak? Ben söylemekten utandım, siz yapmaktan utanmıyorsunuz.

  Yasin temel
  11.02.2020 12:19

  Takım küme düşecek sen imlaya takmışsın arkadaş edebiyat öğretmenimizin sen

 • ahmet Öztemel
  11.02.2020 02:28

  Sn. Sayan, çok güzel olmuşi elinize sağlık. Bu kent Kocaman'ı karşıladığı gibi uğurlasaydı keşke. Bazen olmuyor. Bu sefer de öyle oldu. Ligi ortalarda bile bitirsek gelecek yıla Aykut hoca ile hedef koyabilirdik ama olmadı, kötü seyretti. Tabii bu gidişin yapım ve yönetiminde tek aksayan hoca değilldi o ayrı. Her takımın korkunç borcuna karşın güçlendiği ara transfer sonrası işimiz zor, Allah yardım cımız olsun

 • Bayram oylupınar
  11.02.2020 01:48

  Öncelikle yüreğine sağlık kardeşim Kocaman konya adam gibi adama sahip çıkamadık maden göndercektin devre arası niye göndermedim ulan dere geçilirken hiç at değiştirilirmi Bence bu ne takımın başarısızlığı nede aykutun bu yönetimin başarısızlığı en basitinden takımın hakkını aramadılar aramıyorlar. Bu işler oraya oturup benmi oynayın demeylen olmaz oynamaya akşam oynayacak oyuncu alıp oynatacak ....

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz