BBN Haber

Meral Arslan

Giden Kocamandı kaybolan hayallerim

12.02.2020 00:10

Bilindiği üzere Konyaspor futbol takımı bir türlü düzeltemediği gidişatın ardından, teknik direktör Aykut Kocaman ile yollarını ayırdı. Aslında beklenen sondu ama taraftarın Aykut Kocaman saygısı ve sevgisinden dolayı ortalık epeyce alev aldı. Aykut Hoca gitmeli mi kalmalı konusunda farklı fikirlere sahip taraftar da birbirine girdi desek yanlış olmaz. Farklı fikirler zenginliğimizdir. Birbirimizi anlayarak dinlersek bu zenginliklerden yararlanabiliriz.

Şahsi fikrime gelince, Aykut Hoca’yı severim ancak bu yolların ayrılmasına hiçbir zaman engel değildir. Bazen olmadı mı olmaz. Gel gelelim zamanlamayı son derece hatalı buluyorum. Yöneticilik çok farklı meziyettir. İnisiyatif alabildiğiniz ölçüde başarılı olursunuz. Yönetim bu süreci yönetmekte çok zorlandı.  Bir türlü karar veremedi sürekli erteledi, bana göre biraz da Aykut Hoca’yı kendine siper etti, nihayetinde çok yanlış bir zamanda yollar ayrıldı. Zamanın yanlış olmasının sebebi, yeni gelecek hocaya da hiçbir hamle şansı bırakmamış olmayışımızdan kaynaklanıyor. Ne yeterli zaman, ne transfer fırsatı vermeyerek tamamen önünü kapatmış olduk. Artık biraz hocanın yaratıcılığına, biraz da şansa kaldı her şey. Öte yandan sürekli karşı olduğum bir konu da kendimizi hiç değiştirmeden sürekli teknik direktör değişikliğidir. Hemen hemen aynı diyebileceğimiz oyuncu gurubunun ikinci Aykut Kocaman döneminden sonraki 6. hocasını (biri yeniden Aykut Kocaman olmak üzere) getireceğiz kısmetse.  Değil beklediğimiz başarıya ulaşmak kenarına bile yaklaşamadık henüz. Kendimizi kandırmaya devam etmeye hiç gerek yok aynı şeyleri yaparak farklı şeyler beklemeyelim.

Yazıyı yazdığım saat itibariyle, teknik direktörlük için ilk olarak Ünal Karaman ile görüşüldüğü ve olumsuz haber alınması üzerine ikinci isim olarak Bülent Korkmaz hoca ile görüşüleceği gelen bilgiler arasındaydı. Gene, basın mensubu arkadaşlarımızın aktardığı bilgilere göre Hikmet Karaman, Samet Aybaba gibi akıllara durgunluk veren isimlerin de olduğu bir liste üzerinden çalışmalar devam ediyordu. İşin gerçeği kimin geleceğinin şu aşamada çok da bir önemi yok. Zira çok az vakit var, bütçe düşük, boştaki hocalar belli, kaliteli denebilecek hocaların da kriterleri var. Bu aşama da Jose Mourinho’nun takımın başına geçmesini beklemiyorduk zaten. (Gerçi biz onu da beğenmeyiz defansif futbol oynatıyor diye ama neyse). Hasılı, o olmasın bu olmasın tartışmalarını bir kenara bırakıp gelen hocayla önümüze bakmamız önemli en azından şimdilik. Hoca belli olunca tartışmaları hemen sonlandırıp takıma destek olmak gerek.

Geçtiğimiz hafta sonu Aykut Hoca’nın gidişi ve yeni hoca arayışları ile birlikte bir teknik direktör ayrılığının çok ötesinde bambaşka duygular yaşadım. Aslında, gerçeklerle yüzleştim de diyebiliriz. En son lige çıktığımız günden bu yana hep hayal ettiğim bir şey vardı ligin orta sıralarına tutunmak ve orada kalıcı olmak. Art arda gelen başarılar da bu hayalimin gerçekleşebileceğine yönelik umutlar vermeye başlamıştı bana. Ancak art arta gelen başarılar bizi art arda yanlışlara sürükledi, düşmekten son anda kurtulduk. Tam ümitlerimin azaldığı bir sırada gelmişti Aykut Hoca, uzun vadeli planlamalarla beş yıl önceki hayallerimin gerçekleşebileceğine yeniden inandım. Çok inandım, birçoğunuzu da inandırmaya çalıştım ama olmadı. Geldiğimiz noktada, istikrarlı bir Süper Lig kulübü olmaktan çok uzakta olduğumuzu gördüm. Umarım ligi en iyi şekilde bitiririz ancak, sonuç bu fikrimi değiştirmeyecek. Bu sene de ligde kalalım sonrasına bakarız mantığı maalesef bizi bir yere götürmeyecek. Hatta seneye tekrar aynı günleri yaşamamıza neden olacak. Hayallerimin yakın zamanda gerçekleşmeyeceğine eminim ancak, bir gün gerçekleşeceğini ummaya devam edeceğim.

Saygılarımla.


Yorumlar

  • gonyalı
    14.02.2020 17:14

    Apla olur öyle fazla şii itmemek lazım. Lütfen gonyamıza tuzak kuran ve bizi kıskanan lopilere tikkat edelim. Özelliklen etlekmek lopilerine tikkat edelim etlekmek yiyelim. Hadi selamin aley kim.

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz