BBN Haber

Hamid Fatih Okutan

Dış Politika -5 -

23.03.2020 00:10

İm Leben lassen, für weiter Leben!!! Hayatta bırak ki hayatın devam etsin!

Batılıların meşhur atasözü,

Yüzyıllık yaşananlar ortaya koymuştur ki,

Sadece kendi hayatlarının devam etmesi için, tüm insanlığı malzeme olarak görmüşler, diğer insanlara hayat hakkını, bu gaye için tanımışlar!

Bu cümleleri tasdik eden nice tarihi kayıtlar uygulamalar mevcuttur.

Anadolu ve Ortadoğu’ya yapılan haçlı seferlerinde, girdikleri yerleri yakıp yıkıp geçen batılılar, bunun kazanç ve hayat getirmediğini görmüşler savaş usullerini değiştirmişlerdir,

Bu sebeple, ülkeleri yıkmak yerine, hayatta bıraktılar, Avrupa’nın refahına ve devamına hizmet edenler olsun amacıyla, önce kızıl sultan yaftası ile sultan Abdülhamid Han’ı katlettiler ve Osmanlı’yı param parça ettiler ki, aradan bir İsrail çıksın! ve kolay lokmalar halinde yutmak ve sömürmek kolay olsun!

Ne yazık ki, Osmanlı'nın içindeki hainlerin desteği ile bu planlar tıkır tıkır işlemiş ve sonuçta bu gayelerine, her işgal ettikleri Ortadoğu ülkesinin başına, kendi adamlarını kral veya vali tayin ederek, kendilerine bağlı ve hizmetkar olarak bırakarak ulaşmışlardır.

Bu uygulamanın sonucu, yüzyıldır Ortadoğu petrolleri Avrupa’ya akmaya devam etmiştir.

Bu kararları önce savaş yanlısı kiliseyi devre dışı bırakmışlar, sonrada Fransız reformları ve demokrasi aldatmacası ile modern ve evrensel haçlı zihniyetini emperyalist kilise öncülüğünde hayata geçirmişlerdir.

Halbuki, Almanlar ve Fransızlar arasındaki savaşa İngiliz ve Amerikalılarda dahil olmuş Avrupa'da taş üstünde taş bırakmamışlardı.

Yıllarca süren ırkçılık savaşlarından sonra kendilerine ders çıkaran AB-ABD koalisyonu, sulh yapmışlar hemen toplanıp, roma statüsü altında bir inanç ve Finans Birliği kurarak, Ortadoğu’ya yönelik sömürü planlarını uygulamaya koymuşlardır.

Bu uyanış ve toparlanmadan sonra! Amerikalılar garantör olarak Almanya başta olmak üzere, Avrupa’ya üslerini kurmuşlar, Ortadoğu petrolünde, en büyük payın sahibi olmuşlardır.

Yapılan bu zulüm ve sömürü uygulaması ile Ortadoğu ülkelerinin her türlü varlığını, kendi hizmetinde tutabilmek için, bu ülke milletlerini birbirine düşman ederek, zaman zaman savaşlara sürüklemişler ve birlikte hareket etmelerini engellemişlerdir.

Ne yazık ki, bu uygulamalara uyanamayan! Ortadoğu idarecileri, bu planlara boyun eğmiş, birlik kuramamış, birbirine düşman olmuş, onların bıraktığı savaş ve düşmanlığa sahip çıkarak, zulüm ve emperyalizme kapı aralamış, tüm yeraltı kaynaklarını bu koalisyona terk ederek, insanlarını onların kapılarında köle işçi olmaya mahkum etmişlerdir!

Değerli okuyucularım.

İslam gibi bir barış dinini, savaş ve terör ile özdeşleştirerek, dünya genelinde İslam’ın yayılmasını engellemek için tüm gayretlerini göstermişlerdir. Bu oyunun anlaşılmaması için, sürekli isyanlar devrimler ve etnik çatışmaları canlı tutmuşlar, ürettikleri teknik ve silahların pazarı olarak sahip olmaya devam etmişlerdir… Hilafetin tekrar oluşmaması, Ortadoğu İslam Birliği’nin kurulmaması için, bu ülkeleri birtakım dünya örgütleri kurarak, entegre etmişler,

Birliğe giden yolu kapatarak, devre dışı bırakmışlar ki, bunun sonucu Ortadoğu’da bir türlü güven ve huzurun tesisi mümkün olmamaktadır.

İşte ahval budur ki, bugün Avrupa yaptığı bu haksızlığın bedelini ödemektedir..

Mazlumların kanı ve gözyaşlarının üzerinde hayat ve refah kuran Avrupa, görünmeyen bir virüs ün korkusu ile darmadağın olmuş, birbirinden metrelerce uzak, yürümeye hatta modern sokaklarını bile adımlamaya mecalleri kalmamıştır.

Yüzyıldır Ortadoğu’nun mazlum insanlarının değerlerini ve hayat haklarını elinden alan Avrupa, kurduğu modern hayatının gölgesinde, korona canavarı ile boğuşmaya çaresiz bir şekilde mecbur kalmışlardır.

Umulur ki bu salgın, Avrupa insanının uyanmasına vesile olur. Petrolü ve enerjisi elinden alınan, bu petrolün sayesinde üretilen teknik ve silahlar ile kanı dökülen Ortadoğu insanlarının ahı anlaşılır!!!

Umulur ki,

Zulüm ve sömürüden vazgeçilir, Ortadoğu’nun maddi manevi sermayelerine musallat olmayı bırakırlar. Kendi kendine yeten değerleri ile kendi ülkelerinde, hayat ve huzur sahibi olan Ortadoğu insanlarının, işgal ve ilticasından kurtulurlar.

Aksi takdirde, Avrupa’nın bu ilticacılar tarafından işgale uğrayacağı kesin ve kaçınılmazdır.

Evet okuyucularım.

Hayatta bırak ki, hayatın devam etsin! Hayatına musallat olduğun mazlumların ahı, mutlaka bir gün görünmez bir taraftan görünmez bir virüs silahı ile dönecekti!..

Mutlaka döner… Döndü de...

Hülasa; İslam’a muhtaç ve mecburdur Avrupa! İslam’a mecburdur dünya! İslam’a ilaç gibi şifa gibi vitamin gibi muhtaçtır insanlık... Avrupası, Amerikası, Ortadoğu’su, Çini tüm insanlığın kurtuluşu İslam’dadır.

Büyük bir inanç ve umutla tekrarlıyorum; istikbal İslam’ındır… Bu sancıların sonucu inşallah İslam birliğidir…

Uyan ey Avrupa, uyan ey Amerika, Uyan ey insanlık… Tüm dertlerin ilacı İslam’dır... Zafer İslam’ındır… Ve zafer yakındır..

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40