BBN Haber

Şemseddin Beştav

Cesur olun

26.06.2020 00:10

Konyaspor’un son Sivasspor beraberliği ile puan cetvelinde düşecek son üç takım arasına girmesi futbolcu üzerinde küme düşme korkusunu biraz daha fazlalaştırdı.

Futbolcu olarak her ne kadar profesyonel olsalar da küme düşme psikolojisini taşımak, hissetmek kolay değil. Bu korku ve huzursuzluk ortamı futbolcunun performansını sınırladığı gibi başarılı olmalarını da engeller. Eğer teknik heyette takım üzerindeki güç ve kontrollerini kaybetmemek adına baskıcı yöntemlerde uygularsa takım içerisinde ‘güvensizlik, isteksizlik, gerginlik, çatışma, plansızlık, gruplaşmalar’ gibi takımı kötü etkileyecek olumsuz davranışlara sebebiyet verebilir. Taraftarın ve yönetimin mutlaka başarılı olmaları isteklerine karşı yaşadığı sıkıntılı ortamda olumlu düşüncelerine cevap alamayan futbolcuda yalnızlaşır ve duygu davranışlarında bozukluklar yaşamaları kaçınılmaz olur. Futbolcunun kamp ve antrenman ortamındaki duyduğu kaygı ve huzursuzluk onu kaotik bir ortama sürükler. Futbolcuların üzerindeki bu kadar olumsuzluğu bundan sonraki maçlara taşımama adına yapılacak en önemli icraat onları psikolojik rahatlatmak. Takımı etkileyecek her türlü olumsuzluğa rağmen başta yönetim olmak üzere tüm camia olarak dik durup onlarında insan olduğunu unutmayıp futbolcularımıza lig sonuna kadar destek olmak lazım.

Şu anda başta şehirde takım zaten düştü görüntüsü varsa da tüm yaşanan olumsuzluklara, şansızlıklara rağmen teslim olmamak lazım. Ligde kalmayı başaracak olan teknik heyet ve futbolcuların hatalardan ders çıkarıp kalan 7 haftaya konsantre olmaları gerekiyor. Bundan sonraki maçların hepsi final maçları. Bundan sonraki maçlardaki amaç her maçtan puansız çıkmamak olmalı.

Son sözlerim futbolculara;Teknik Direktör Bülent Korkmaz’ın çocukluğundan beri ailesinin kullandığı nüfus cüzdanında geçmeyen bir adıda CESUR. Bülent Hoca profesyonel futbol hayatında yeri geldiğinde kırık kolla da oynayabilen gözü pek cesur bir futbolcuydu. Sevgili futbolcu kardeşlerim hocanızın yaşadığı futbol hayatını örnek alarak korkmayın cesur olun. Bu takımı düşürmeye kimsenin gücü yetmez. Sizleri son alınan sonuçlardan sonra yıkıcı tenkitlerle yerden yere vuran Konyaspor düşmanlarına karşı iyi neticelerle, karakter koyup ligde kalarak cevabınızı kapak yaparak verin. Sizin gibi onurlu futbolculara da bu güzellik yakışır. Kümede kalma olayına inanmak başarmanın yarısıdır. Camia olarak kümede kalacağımıza zaten inanıyoruz.


Yorumlar

  • murat baş
    27.06.2020 13:06

    İyi niyetini görüyorum ama maalesef se kimse inanmıyor bu takıma Şemsettin bey. Yıllardır köhnemiş futbolcu grubunun temizlenmesi için maalesef aşağıyı görüp gelmek kaçınılmaz. Camia da bunun farkında ve enerji sıfır. Bu saatten sonra bu topçuların tek gayesi prim. Giderayak ne toplarsak kar diyorlar. İnşallah işinin ehli bir yönetim ve teknik heyet ile bu takım yok olmaktan kurtulur. Bu sene kümede kalsak seneye zerre iyileşme olmaz daha beter batış olur.

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40