BBN Haber
12.10.2020 10:28

Türkiye’de günlük kokoreç hazırlayan tek adres 'İzmir Kokoreç'

Kendine has lezzeti ve güler yüzlü hizmeti ile müşterilerin bir numarası olan İzmir Kokoreç, gece geç saatlere kadar hizmet veriyor
Türkiye’de günlük kokoreç hazırlayan tek adres 'İzmir Kokoreç'

Kendine has lezzeti ve güler yüzlü hizmeti ile müşterilerin bir numarası olan İzmir Kokoreç, gece geç saatlere kadar hizmet veriyor. İşletme sahibi Osman Yeğin işletmenin 7 senedir faaliyette olduğunu belirterek, Konya’da özel ve güzel bir potansiyel yakaladıklarını belirtti. Yeğin yaptığı açıklamada, “Diğer kokoreçlerden farkımız işlemlerin hepsini kendimizin yapmasıdır. Temizleme ve hazırlama aşamasına kadar bütün işlemlere emek veriyoruz. Temizlik konusunda da oldukça hassas davranıyoruz. Müşterilerimiz de bunları gördüğü ve bildiği için bizleri tercih ediyor” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE TEK

Kokoreci kendi damak tadına göre hazırladığı belirten Yeğin, “Kokoreç kuzudan olur. Kokoreci danadan yapanlar var ve ona biz kokoreç demiyoruz.  Türkiye’de bizim sistemle kokoreç yapan 3-4 işletme var. Bizim sistemimizle anlatmak istediğimiz kokoreci günlük alıp günlük hazırlamamızdır. Geri kalan hepsi fabrikasyon yani hazır alım. Biz günlük alıp günlük yapıp günlük satıyoruz. Türkiye’de bunu tek yapan biziz. Bugün akşam yiyeceğiniz kokoreç sabah saatlerinde canlı gezen bir hayvandı” şeklinde konuştu. Kokoreci tamamen kendi damak tadına uygun olarak hazırladığını kaydeden Yeğin, “Kokoreci kendi damak tadıma göre yapıyorum. Benimle aynı damak tadına sahip çok kişi varmış. Güzel bir potansiyelimiz var” dedi. Ayrıca yaptıkları közde çay ile de çayın en leziz halini müşterilerine sunan Yeğin, kokoreçseverleri işletmesine bekliyor. İşletme 17:00 ile 03:00 arasında hizmet veriyor.

 

Adres: Havzan, Yeni Elektrik Santral Cd. No:31, 42090 Meram/Konya

Ayşegül Ertul

 

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz