BBN Haber
30.07.2020 09:10

“Türk kültürünü yansıtmaya çalışıyorum”

İşe başlama hikayesini okuyucularımıza aktaran, Anka Atelier Shop İşletme Sahibi Süheyla Doğan" Başlangıçta kurslara gittim. Ardından olgunlaşma enstitüsünü bitirdim. Olgunlaşma enstitüsünü bitirdiğim sene usta öğretici olarak aynı yerde çalıştım.
“Türk kültürünü yansıtmaya çalışıyorum”

Komek kurslarında çalıştım. Sürecin ilerleyişi ile birlikte ilgi alanıma göre bez bebeğe geçiş yaptım “dedi.

GELEN TALEPLER ÜZERİNE ATÖLYE AÇTIM

İşletmesinin açılış hikayesini anlatan Doğan; "Bez bebek tasarımlarını evde yapıyordum. Satışını da sosyal medyadan gerçekleştiriyordum. Gelen talepler üzerine evdeki alan yetmedi, bende atölye arayışına girdim. Ecdat Parkı içerisindeki Türk El Sanatları Sokağı atölye için uygun bir yerdi. Bu konuda gerekli görüşmeleri yaptım. Ocak ayında da işletmemi açtım" diye konuştu.

TÜRKAN ŞORAY BEBEKLERİ TALEP EDİLİYOR

Müşteri memnuniyetlerinin kendisini mutlu ettiğini ifade eden Doğan; "Ürünler ulaştıktan sonra geri dönüşlerden çok memnun oluyorum. Genelde Türkan Şoray bebeklerini ağırlıklı olarak yapıyorum. Ama özellikle Balıkçı Azize rolündeki hali çok talep ediliyor. Kişiye özel tasarımlar yapıyorum. Bu tasarımlar hediye edildiği için sonrasında hediye ettikleri kişinin mutluluğunu bana ifade ediyorlar. Beğeniler beni de mutlu ediyor. Güzel bir iş yapmanın gururunu yaşıyorum" ifadelerini kullandı.

PORSELEN BEBEK İÇİN SERİ ÜRETİME GEÇECEĞİZ

Bez bebeklerin yanı sıra porselen bebek üretimine başlayacaklarını söyleyen Doğan;  Bez bebek üretimi devam ederken seri üretim olarak porselen bebeklere başlayacağım" dedi. Türk kültüründeki işlemeleri kıyafetlere işlediğine değinen Doğan; "Bebeklerimizin kıyafetlerini de ben tasarlıyorum. Makyajı, kıyafeti, iç doldurması hepsi bana ait. Oyalar, pazenler ürünlerde sıkça kullanıyorum. Türk kültürünü elimden geldiğince yansıtmaya çalışıyorum" şeklinde sözlerini sonlandırdı.

Etiketler:

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40