BBN Haber
17.10.2020 12:24

Sütün en saf hali - Yaşlıoğulları Hayvancılık ve Tarım

Sütün en saf hali - Yaşlıoğulları Hayvancılık ve Tarım

Yaşlıoğulları Hayvancılık ve Tarım Ltd. Şti. üretimlerine Alakova Yeni bahçe mahallesindeki tesislerinde devam ediyor. Her yıl daha modern ve daha profesyonel süt ve damızlık hayvan üretimi yapmaya gayret gösteren firma, müşterileri sundukları güvenle sektördeki iddialı duruşlarını sürdürüyor. İşletme sahibi Nusret Hilmi Yaşlı, 10 yıl önce başladıkları serüvende en iyi noktaya gelebilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “İşletmemizde süt ve damızlık üretimi yapıyoruz. Sektöre girdiğimiz günden itibaren fiziki şartları en güzel hale getirmek için gayret içerisinde olduk. Hem verim noktasında hem de hayvanların genetiği noktasında istediğimiz seviyeye geldik. Sürü sirkülasyonumuzu genç tutuyor ve hayvanların tepeden tırnağa bakımı noktasında özenle çalışıyoruz. Alanında uzman veteriner ve ziraat mühendislerimizle birlikte hayvanlara yararlı olacak her türlü işlem için birlikte hareket ediyoruz” dedi.


“GÜNLÜK ŞOKLAMA İŞLEMİNDEN GEÇİYOR”

Sütlerde günlük soğutma işlemi kullandıklarını belirten Yaşlı, “Günlük soğutma ve şoklama işlemi ile bakterilerin süt içerisinde yaşama süresini engelliyoruz. Süt hayvanın göğsünden çıktığı andan itibaren şoklama işlemine tabi tutuluyor ve tüm bu işlemleri hijyen kuralları çerçevesinde yapıyoruz. Ürünlerimizi müşterilerimizle günlük olarak buluşturuyoruz. Yine tereyağımızı da en saf şekli ile müşterilerimiz için özenle hazırlıyoruz” diye konuştu.

“ÖNCELİĞİMİZ KALİTE VE HİJYEN”

Diğer hayvan besicilerinden farklı olduklarını belirten Yaşlı, “Biz hayvana verdiğimiz kaba yeminden tutunda çıkan süte kadar kalite ve hijyene bakıyoruz. Klasik hayvan besleyicilerinin haricinde yemin kalitesine, içerisindeki protein oranlarına kadar en ince ayrıntısına kadar düşünüyoruz. Mısır silajımızı kendimiz yetiştiriyoruz. İşimizi dünya standartlarında yaptığımızı gösteren Ari belgesine de sahibiz. Gönül rahatıyla tercih ediliyor olmak gurur verici” ifadelerine yer verdi.

Ayşegül Ertul

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz