BBN Haber
14.09.2020 10:06

Sorgun BBN Haber'de

AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, BBN Haber’e önemli açıklamalar yaptı. Konya’daki hastanelerin dolu olmadığını belirten Sorgun, “Ama dikkatli olmalıyız” dedi. En büyük görevin vatandaşa düştüğünü belirten Sorgun, öncelikli hedefin, tedbirlere sıkı sıkıya uyup virüsten korunmak olması gerektiğini vurguladı. 
Sorgun BBN Haber'de

AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, BBN Haber’e önemli açıklamalar yaptı. Konya’daki hastanelerin dolu olmadığını belirten Sorgun, “Ama dikkatli olmalıyız” dedi. En büyük görevin vatandaşa düştüğünü belirten Sorgun, öncelikli hedefin, tedbirlere sıkı sıkıya uyup virüsten korunmak olması gerektiğini vurguladı. 

SORGUN’DAN BBN HABER’E ZİYARET
AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet SORGUN, BBN Haberi ziyaret etti. BBN Medya Grup Başkanı Uğur Özteke ile görüşen Sorgun, BBN Haber’in tarafsız, ilkeli ve milli habercilik anlayışı ile kısa sürede etkin bir basın kuruluşu haline geldiğine dikkat çekti. BBN Haber ve önümüzdeki ay yayın hayatına başlayacak BBN Türk TV’ye başarılar diledi. 

“KONYA’DA HASTANELER DOLU DEĞİL”

Konya’daki hastanelerin yatak kapasitesi hakkında bilgi veren Sorgun, “Şu anda kapasitemiz dolmuş değil ama dikkatli olunmasını gerekiyor. Şehir Hastanemizi hizmete açtık. KOVİD-19’la mücadelemiz devam ediyor. Koruyucu tedbirleri alarak, hastalandıktan sonra hastanelere tedavi olmayı ikinci aşamada düşünmemiz gerekiyor. Öncelikle kendimizi virüsten korumamız lazım. Konya’da hastanelerdeki yatak kapasitemiz dolmuş değil. Ama bunu zorlamamamız gerekiyor. Bu halkımızın elinde... Halktan beklentimiz mutlaka işi olmadıkça evden çıkmamaları ve maske ve sosyal mesafeye riayet etmeleridir” ifadelerini kullandı.

“EN BÜYÜK GÖREV VATANDAŞLARIMIZDA’’
Ahmet Sorgun, KOVİD-19’la mücadele noktasında en önemli görevin vatandaşlara düştüğünü söyledi. Koronavirüse karşı verilen mücadeleye dikkat çeken Sorgun; “Bu süreçte 6 ayı geride bıraktık. Elbette ilk günkü gibi değil. Sağlıkçılarımız bu alanda birçok tecrübe kazandı. Çünkü bu KOVİD-19 yeni bir virüs. Tüm dünya virüsü ve etkilerini yeni yeni tanımaya başladı. Türkiye en başından beri Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız ve sağlık çalışanlarımız sayesinde çok başarılı bir mücadele yürütüyor. Dünyanın en güçlü ülkeleri, en büyük ülkeleri bu salgın sürecinin gerektirdiği malzemeleri bulamazken, Türkiye olarak 150’nin üzerinde ülkeye maske, sağlık araç ve gereci gönderdik” dedi. 


“12 EYLÜL’Ü İLİKLERİME KADAR HİSSETTİM”
Ahmet Sorgun, 12 Eylül 1980 darbesinin 40. yıldönümüne ilişkin de değerlendirmeler yaptı. Darbelerin birbirinden bağımsız olarak düşünülmemesi gerektiğini vurguladı ve ekledi; “12 Eylül’ü bizzat yaşamış biri olarak İstanbul Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi olarak darbe öncesi ve sonrasında darbeyi iliklerine kadar yaşamış biriyim. 12 Eylül tek başına bir darbe değil darbeler zincirinin bir parçasıdır. 1876’da Sultan Abdülaziz’in katledilmesi arkasından 31 Mart Vakası ve Abdülhamit’in tahtan indirilmesi, 12 Mart Muhtırası, 12 Eylül ve 28 Şubat ve en nihayetinde hepsinin üstüne tüy diken 15 Temmuz olmuştur. Ben 15 Temmuz’u bir darbe girişimi olarak değil bir işgal girişimi olarak görüyorum. Darbeler egemen güçlerin ülkeleri ve milletleri oturtmak istedikleri yerler vardır. Oraya oturtmanın operasyonudur. Dış destek olmadan darbeler yaşanmaz. 12 Eylül’de bizzat bunu yaşadık.”

“SİYASET SADECE ANKARA’DA YAPILMIYOR”

Ahmet Sorgun, son olarak 1 Ekim’de TBMM’nin yeni yasama yılına başlayacağını hatırlattı. Yeni yasama yılı öncesi Konya Milletvekilleri olarak Konya’nın farklı bölgelerinde ziyaretler yaptıklarını aktardı. Konya’nın nabzını tuttuklarını belirten Sorgun; “Bu yaz sezonunda bizler de tüm Konya Milletvekilleri olarak hem merkez ilçeler Selçuklu, Meram ve Karatay da hem de diğer ilçelerimizde ziyaretler yapıyoruz. Bu kapsamda ben de dün Kadınhanı ve Akşehir’deydim. Bugün de Meram’da ilçemizde ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Siyaset sadece Ankara’da yapılmıyor. Siyaset kendi köşesine oturularak yapılmaz. Siyaset halkla yapılır, onun için buradayız” ifadelerini kullandı. 


 

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz