BBN Haber
05.09.2020 09:10

Sabri’den “Tantuni, Kokoreç ve Midye”

Sabri’den “Tantuni, Kokoreç ve Midye”

Yaklaşık 12 yıldır hizmet sektöründe başarılı çalışmalara imza atan Sabri Yatağanlı, 2 buçuk yıl önce kendi ismi ile açtığı işletmesinde misafirlerine tantuni, kokoreç ve midyenin en lezzetli hallerini sunuyor. İşin mutfağından gelen Sabri Yatağanlı, küçük yaşlarda bir dönercinin yanında bulaşık yıkayarak başladığı mesleğinde gerekli bilgi ve tecrübeleri edindikten sonra Sabri’den markası ile sektöre iddialı bir giriş yapı.

“SICAK MİDYE İKRAMI SADECE SABRİ’DEN DE”

Midyelerin özenle hazırlandığını kaydeden Yatağanlı, sıcak midye ikramları ile de bu alanda Konya’da ilk olduklarını söyledi. Yatağanlı, “İşletmemizde 3 çeşit yiyecek mevcut. Tantuni, kokoreç ve midye. Midyeyi sıcak ve soğuk olarak ikram ediyoruz. Midyeyi sıcak olarak ikram eden tek işletme biziz. Yakın zamanda kava ve özel soslu midye çalışmalarımız olacak. Misafirlerimizden bu alanda yoğun istek geliyor. Bizler de bu alanda çalışmalarımıza başladık” dedi.

“1’İNCİ SINIF ÜRÜN KULLANIYORUZ”

Tantuni ve kokoreçte ürünlerin özenle hazırlandığı söyleyen Yatağanlı, “Kokorecimizi porsiyon, ekmek arası ve çeyrek olarak servis ediyoruz. Bunun için Merinos kuzularını kullanıyoruz çünkü söz konusu kuzular Türkiye’nin en lezzetli kuzularıdır. Bu bağlamda 1. Sınıf kalite ile hazırladığımız ürünlerimizi misafirlerimize sunuyoruz. Onlardan gelen tepkiler de oldukça güzel. Tantuni, kokoreç ve midye servisimiz var ama 3 yemek için çok uğraşıyoruz, en güzel ürünü ortaya çıkarıyoruz” diye konuştu.

“HEDEFLERİMİZİ YÜKSELTECEĞİZ”

İşletmenin güzel bir ivme yakaladığına değinen Yatağanlı, “Konya’nın içerisinde bulunan, Konya’dan büyüyen bir marka olsun istedik. Konya’da 2 buçuk yıldır iyi bir yere geldiğimizi düşünüyorum. Hedeflerimizi var daha da yükseleceğimizi düşünüyoruz. Pek çok yere şube isteği var. Sağlam adımlar atarak onları da hayata geçirmeyi istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“AMACIMIZ MİSAFİRLERİMİZİN MUTLULUĞU”

“Çayımızı içmeye gelin tanışalım” diyen Sabri Yatağanlı, “Ekipman, giyiniş, kişisel temizlik bunların hepsi bir bütün. Özellikle güler yüz bizim işletmemizin olmazsa olmazı. Logomuzun birkaç anlamı var bunlardan en önemlisi güler yüzü temsil etmesidir. Yemek yemeye değil çay içmeye bekliyoruz. Bizleri yakından tanısınlar istiyoruz.  Açık mutfak kullanıyoruz. Misafirlerimizi gelip bizleri denetlemeye davet ediyoruz. İşletmemizin en temel özelliklerinden bir diğeri de misafirlerimizin kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri. Bu bağlamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“YILIN EN İYİ BEST ÖDÜLÜ SABRİ’DEN’E

Aldıkları ödülle gururlandıklarını belirten Yatağanlı, “2019-2020 yılının bağımsız denetlemeciler tarafından verilen “En İyi Best” ödülünü aldık. Birçok kez denetlenmişiz ve bu ödüle layık gördüldük. Bu onur ve gurur verici” diye konuştu.  Ayşegül ERTUL

Etiketler:

Yorumlar

 • Hacı Ahmet
  07.09.2020 16:22

  tabi kütüklemekten kasıt her kaliteli malın maliyeti yüksek olur o anlamda ifade ettim yukarıda da genede biraz daha fiyatları makul yaparlarsa daha iyi olur herkes ekmeğini yesin sonuçta ticaret yapılıyor

 • Arap hakan
  07.09.2020 11:31

  Hacı Ahmet beye katılıyorum en ilginç masadan kakan kürdan atılmış mezeyi tekrar meze tabağına koyup servis etmeniz

 • Hacı Ahmet
  07.09.2020 00:47

  onu bunu bilmemde 173 kütüklüyor sen bari kütüklemezsen iyi olur geliriz. 173 de yemek sanki gazyağcıda kebap yer gibi hesap ödedik kazık

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz