BBN Haber
26.06.2020 21:30

ÖTV indirimi hayal!

Fiyatlar yüksek ama ikinci el otomobil piyasası çok hareketli
ÖTV indirimi hayal!

İkinci el araçlardaki fiyatlar tırmanışını sürdürürken vatandaşlar sene sonunda bir ÖTV indirimi gelirse, fiyatların düşeceği düşüncesi içerisine girdi. Ancak sektör temsilcileri, “Talep çok fazla, indirim imkansız” diyerek bunu gerçekçi bulmuyor

DOĞRU BİR BİLGİ DEĞİL

İkinci el otomobildeki yüksek fiyatlar ÖTV indirimi beklentisi oluştururken, sektör temsilcileri bunun gerçekçi olmadığını belirtiyor. Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu “Son dönemde birçok mecradan bize ÖTV indirimi olacak ÖTV indirimi geliyor diye bir enformasyon ulaşıyor. Bu doğru bir enformasyon değil. ÖTV indirimi beklemiyoruz” dedi.

“SATIŞLAR 2019’U GEÇECEK”

Otomobil satışlarının en hareketli dönemini yaşadığının altını da çizen Şahsuvaroğlu, “Yüzde 0,49 kredi kampanyası geçen sene 1 Ekim’den itibaren süren kampanyalar neticesinde pandemi döneminde durma noktasına gelen sektör yeniden hareketlilik kazandı. Hatta haziran ayında otomotiv satışları geçen seneki haziranın üstünde kapanacak gibi bir performans gösteriyor” diye konuştu.

İNSANLAR ARABA BULAMIYOR

“Sıfır araç üretilmediği için fiyatlar düşmez. Bu bir arz-talep meselesi. Talep çok fazla olduğu için şu an indirim olacağı imkansız gözüküyor" diyen galericiler ise, “Kurban Bayramı'nda ailesini ziyaret etmeyi ya da tatile çıkmayı planlayan vatandaşlar, şimdiden araba almak için hazırlıklara başladı. Piyasa çok hareketli insanlar araba bulamıyor. İkinci eldeki fiyat tırmanması devam edecek” ifadelerini kullanıyor.

Etiketler:

İlgili Haberler

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40