BBN Haber
22.05.2020 23:02

"Kontrollü sosyal hayat"ın ilk bayramı böyle geçecek

Kovid-19 tedbirleri kapsamında bayram namazı kılamasak da, eski bayramlardaki gibi sarılıp kucaklaşamasak da “bayramlar, tüm insanlık adına bir ümit ateşidir” bilinciyle tedbir ve mesafelerle de olsa bayramı coşkuyla kutlayacağız
"Kontrollü sosyal hayat"ın ilk bayramı böyle geçecek

İNSANLIK İÇİN ÜMİT ATEŞİ

İslam dünyası oruç ikliminin ardından neşenin, sevincin, huzurun eşiğine geldi. Koranavirüs gölgesinde olsa da oruçla, evlerde kılınan teravih namazıyla, okunan mukabeleleriyle bir Ramazan Ayını daha geride bırakıyoruz. Kucaklaşamasak da aramıza mesafeler girse de “Müslümanlar olarak idrak edeceğimiz bayramlar, tüm insanlık adına bir ümit ateşidir” bilinciyle, bayramı coşkuyla kutlamaya gayret edeceğiz.

YENİ DÖNEMİN İLK BAYRAMI

Kovid-19 tedbirleri kapsamındaki sokağa çıkma kısıtlaması, 81 ilde aynı anda ilk kez Ramazan Bayramı'nda uygulanacak. Dört günlük kısıtlama öncesi bugün market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edecek, arife günü de 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecek. Bayram günleri market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ile online satış yapan yerler kapalı olacak.
65 YAŞ ÜSTÜ YARIN İZİNLİ

Bayramın birinci günü 14.00-20.00 saatlerinde yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar ve ihtiyaç duyulan hallerde refakatçileri dışarı çıkabilecek Bayramın birinci günü şehit yakınları ve refakatçileri kabir ziyareti yapabilecek. Talep halinde ulaşımları valilik ve kaymakamlıklarca sağlanacak.

Etiketler:

İlgili Haberler

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40