BBN Haber
14.10.2020 10:49

HİKAYELERİN SANATLA TAKIYA DÖNÜŞTÜĞÜ ADRES; OTTOMAN KUYUMCULUK

İşletmelerinin kuruluş hikâyesini anlatan Hasan Ceyran; "Öncelikle Konya’da geçmişi olan bir atölyeyiz. Bu işe usta tezgâhından geldik. Takı tasarım ve üretim geçmişimiz var. Türkiye’de e-ticaretin gelişmesiyle bizde bu büyük ağda yer edinmek istedik ve 3 yıl önce 'Ottoman Kuyumculuk' takı tasarım olarak faaliyete geçtik" dedi.
HİKAYELERİN SANATLA TAKIYA DÖNÜŞTÜĞÜ ADRES;  OTTOMAN KUYUMCULUK

İşletmelerinin kuruluş hikâyesini anlatan Hasan Ceyran; "Öncelikle Konya’da geçmişi olan bir atölyeyiz. Bu işe usta tezgâhından geldik. Takı tasarım ve üretim geçmişimiz var. Türkiye’de e-ticaretin gelişmesiyle bizde bu büyük ağda yer edinmek istedik ve 3 yıl önce 'Ottoman Kuyumculuk' takı tasarım olarak faaliyete geçtik. Yönetim alanı ve atölye gücü yüksek bir firmayız. Yönetim kısmında 4, atölye kısmında 7 çalışanımız mevcuttur. Firmamızı kuran faaliyete geçiren benim, tasarım ve medya kurumsal kimlik alanlarla da ilgilenmekteyim. Üretim ve kalıp alanımızda Yasin bey ilgilenmektedir. Pazar satış yerleri, müşteri ilişkileri, satış  bölümünde Ali bey ilgilenmektedir. Son olarak finans ve bayilik alanında da Selçuk bey yer almaktadır" dedi.

TAKI SADECE SÜS EŞYASINDAN İBARET DEĞİLDİR

Firmalarının farklarından bahseden Ceyran; "Öncelikle özgün ve özel tasarımlar yapıyoruz. Bir takı sadece süs eşyasında ibaret değildir. Ürünlerimizin her biri ayrı bir hikâye ve anlamı içermektedir. Manevi değerlere, kutsal emanetlere ve kişiye özel kalbe değen takılar yapıyoruz ve müşterilerimizin istediği her tasarımı yapabiliyoruz. Bir yüzüğü kişiye göre özelleştiriyoruz. Sadece tasarımdan ziyade bu takılar nesilden nesile hazine gibi hatıra kalacaktır ve bu sebeple de özel ve anlamlı olmalı, takıda kişinin bir imzası manevi bir parçası olmalıdır.

AR-GE ÇALIŞMALARIMIZ AYLARCA SÜRÜYOR

Çalışmasını yaptıkları tasarımları ve tasarım sürecini anlatan Ceyran; "Yüzük, bileklik,  kolye talep ne olursa biz onu yaparız çünkü tasarım ve üretim alanımız gerçekten çok iyi. Özel tasarımlarda ön çalışmalar yapıyoruz,  aşama aşama müşterimize iletiyoruz. Müşterilerimizin beğenmediği bir alan olursa müdahale ediyoruz. Bu konuda çok titiz davranıyoruz. Modellerimizde renklerden taşlarda hepsinin bir uyumu,  bir hikayesi,  bir anlamı vardır.

Model ar-ge çalışmamız aylar sürüyor bazen beğenmediğimiz kalıpları üretime almıyoruz ve sevmediğimiz ürünü üretmemekle birlikte herşeyi de satış alanımıza eklemiyoruz. Ürün üretim yapım sürecimiz 4-5 işlemden geçmektedir. Çok parçalı ürünler üretiyoruz, basit tek parça ürün yapmıyoruz. Öncelikle üründe özel istekler için grafik tasarımı, sonrasında usta kaynağından tesviye ve ayarlamasından geçiyor. Taş bölümü sonraki aşama oluyor ve taş bölümünden de en son cila bölümüne gider sonunda yüzüğümüz hazır olur. Bu süreçte atölye yoğunluk ve çalışma sistemi olarak bir, iki günde atölyeden ürün hazır olur. Son olarak kargolanma ekibine gider" diye konuştu.

ÇOK YOĞUN TALEP ALIYORUZ

Geleceğe dair fikirlerini paylaşan Ceyran; "Rabbimiz bilir nasipte ne varsa bizim için ne hayırlıysa o olur inşallah. Hedef koymak uygun değildir ama firmamızın büyümesi için pazar yerlerini genişletiyoruz. Türkiye içinde ve yurt dışında Etsy,  Amazon gibi büyük yurt dışı pazar yerlerinde satış mağazamız var. Konya’da butik mağazamız var ve Dünya'nın heryerine ürün gönderebiliyoruz.Alt yapısını hazırladığımız bayilik çalışmalarımız var çünkü çok yoğun talep alıyoruz her ilden mağaza talebi oluyor. Bunun için alt yapı çalışmalarımız var ve devam ediyor" ifadelerini kullandı. Nihal Kavak

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz