BBN Haber
15.10.2020 10:42

HEM İÇ MİMARLIK HEM DEKORASYON HİZMETİ BİR ARADA

HEM İÇ MİMARLIK HEM DEKORASYON HİZMETİ BİR ARADA

RUELLİA İÇ MİMARLIK VE DEKORASYON

Hem mimar hem de dekorasyon üzerine hizmet veren Ruellia Dekorasyon işletme sahibi Betül Peker işletmesinin kuruluş hikayesini anlattı. Peker; “Selçuk Üniversitesi iç mimarlık mezunuyum. Bu işe daha önce çalıştığım mimarlık ofislerinde deneyimler ile başladım. Konya’da olmadığını fark ettiğim hem dekorasyon hem mimarlık üzerine bir işletme açmak istedim. Hem proje çizim yapayım hem de dekorasyon üzerine ürünler verelim diye düşünerek çıktığım bir yoldu. Cadde mağazası eksikliğinden dolayı da Meram’da böyle bir işletme açtım. İsim verme sürecinde çok düşündüm. Ruelia; Ege’de göcek çiçeğidir. Sabah açıp akşam dökülen bir çiçektir. Bir sonraki gün yeni bir tomurcuk ile tekrar açan bir çiçektir. Ben de isim düşünürken bu çiçeği sevdiğim için aklıma geldi. Mağazamı yeni bir gün ile açıp akşam kapattığım için bu çiçeğe benzettim ve ismini verdim” dedi.

“DEKORASYON ÜRÜNLERİMİZ KİŞİYE ÖZEL”

Ürünlerin satışının kişinin isteklerine göre olduğunu söyleyen Peker; “İç mekan çizimlerini gerçekleştiriyorum. Aynı zamanda mekan içi dekor ürünlerini temin ediyorum. Perakende satışla ürün alımını mağazamızdan sağlayabiliyorlar. Ayrıca ürünleri set olarak almak zorunda değiller, tek tek alımını gerçekleştirebilirler. Dekorasyon hizmeti veren firmalar genelde set şeklinde satışa sunar. Ben tek satışla buna da imkan sağlıyorum. Aksesuar anlamında dünyaca ünlü markalarla çalışıyorum. Her üründen bir adet var. Kişiye özel olması yani her üründen tek bir tane olması da ilgi çekmesine sebep oluyor” diye konuştu.

KONYA’DA BU HİZMETİ VEREN İLK FİRMA

Firmada verdiği hizmetin Konya’da ilk olduğunu ifade eden Peker; “Konya’da iç mimar üzerine hizmet veren çok fazla firma var. Konya’da hem iç mimarlık üzerine hizmet verip, hem dekor ürünler satan firma yoktu. O sebeple Konya’da ilk olmamız ve danışmanlık vermemiz açısından çok güzel oldu. Evinden fotoğraflar atarak ‘nasıl aksesuarlar kullanmalıyım’ diye danışan birçok kişi var. Bu müşterilerimiz için büyük bir avantaj oldu. Müşterilerimiz çok memnun oluyor. İkinci kez gelen müşterilerimde memnuniyeti yakaladığımı anlıyorum. Ayrıca sadece kahve içmek, ziyaret etmek amacı ile gelenler var. Bu samimiyete ulaşmış olmak da mutluluk verici tabi ki” ifadelerini kullandı.

KONYA’DA TEK TÜRKİYE’DE ÜÇ MAĞAZADAN BİRİSİ

Mağazada satışını gerçekleştirdiği markalardan ve müşteri beğenilerinden bahseden Peker; “Mağazamda dekorasyona dair birçok ürün yer almaktadır. Amerikan servis, mumluk, şamdan, abajur, taneyle de verebildiğimiz tabak setleri, bardak setleri, masa örtüleri, ev aksesuarları yer alıyor. Galeri set mağazamda satışından memnun olduğum markalardan birisidir. Mısır çarşısında yıllarca yapılmış bir ürün ama ulaşımı çok zordur. Dolmabahçe sarayında kullanılan ürünlerdendir. El yapımıdır ve değeri çok yüksektir. Bu ürünlerin satışı Konya’da tek benim mağazamda olup Türkiye’de ise sadece üç mağazada yer alıyor. Pip studio ürünlerine de geri dönüşler olumlu oluyor. Avrupa’dan ithal bir porselendir. Baci milano hem porselen hem melamin olduğu için çok sevildi ve talep gördü. Müşterilerimiz sosyal medya ve web sitemizden ulaşım sağlıyorlar. İnstagram’da ‘ruelliadekorasyon’ adresinden bize ulaşıyorlar” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

Serdar Ermiş

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz