BBN Haber
14.10.2020 10:55

Gökyüzünden Konya’nın güzellikleri

Usta Fotoğrafçı Reha Bilir, fotoğraf alanındaki başarılı çalışmalarına yeni bir boyut getirerek, kısa tanıtım ve gezi videoları çekmeye başladı
Gökyüzünden Konya’nın güzellikleri

Fotoğraf Sanatçısı Reha Bilir, son yıllarda popüler olan ve birçok sektörde kullanılan dron ile belgesel tadında videolar çekiyor. Kamera açısının yeryüzünden, yukarıya gökyüzüne alınması ile dikkat çekici ve estetik görüntüler oluştuğunun bilincinde olan sanatçı, çektiği videolarla fotoğrafın görsel boyutuna renk katıyor. Sanatçı Reha Bilir, hareketli görüntülerin, özellikle sinema sanatında kullanılması ile başlayan sürecin günümüzde cep telefonu ile çekilen filmlere kadar ulaştığını ifade ederek videonun dinamik ve hızlı oluşuna dikkat çekti. Ayrıca çekilen fotoğrafların ya da görüntülerin çağımızda süratle sosyal ağlarda, sanal ortamlarda yayın imkânına sahip olduğunu da hatırlatan Reha Bilir, bu imkânı yerinde ve doğru şekilde kullanılması gerektiğini belirtti. Sosyal medya ağlarının ve kullanıcıların çoğaldığını ifade eden Reha Bilir, çektiği görüntüleri kurduğu bir kanal vasıtasıyla takipçilerine ulaştırıyor.  

Reha Bilir, çektiği videolarda ilk çekim konusu olarak Konya ve çevresini belirledi. Konya’nın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerine yönelen sanatçı, gerek Konya merkezden, gerekse ilçelerden merak edilen ve ilgi duyulan mekânları çekimlerine alıyor. Sunumlarında çoğunlukla havadan çekilen görüntüleri kullanan sanatçı sayesinde gökyüzünden Konya’nın güzelliklerini görme fırsatı bulunuyor. Beyşehir Karaburun Plajı, Konya Tropikal Bahçesi, Karatay Hayvanat Bahçesi, 80 Binde Devr-i Alem parkı, Beyşehir Fasıllar Anıtı gibi Konya’nın farklı yerlerinde çekimler yapan Reha Bilir böylelikle Konya’nın tanıtımına da katkı sağlıyor. Reha Bilir’in videolarını www.youtube.com/c/RehaBilir izlemek mümkün.

 

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz