BBN Haber
07.09.2020 10:16

Fiyatlar uçtu

ÖTV oranlarının değişmesiyle birlikte ikinci el otoda da fiyatlar tekrar yükseldi. Yoğun talep nedeniyle araç bulmanın imkansız olduğu ikinci el piyasasındaki artışın devam edeceği öngörülüyor
Fiyatlar uçtu

ÖTV DÜZENLEMESİ YAPILDI

ÖTV oranlarının değişmesinin ardından ikinci el oto fiyatları tekrar yükselişe geçti. Resmi Gazete'de yayınlanan düzenlemeyle ÖTV'de yeni oranlar yürürlüğe girerken cari açığa olumsuz etki eden otomobil ithalatının azaltılması amacıyla yapılan ÖTV zammı, ikinci el araç fiyatlarına da yansıdı. Vatandaşlar ikinci el arabalara yönelirken, ikinci el pazarında fiyatlar yükseldi.

FİYATLAR ARTTI, SATIŞ DÜŞTÜ

Oto galericilik yapan Zekeriya Parlak, ÖTV zammından sonra fiyatlarda ortalama yüzde 10’luk artış yaşandığına dikkat çekerken, “Şu anda satışlar biraz düştü. Hareketlilik azaldı. Vatandaşlar temkinli yaklaşıyor ve fiyatların oturmasını bekliyor. Modelli araçlarda 25-30 bin TL’yi bulan artışlar yaşandı. Bu da piyasadaki hareketliliğin azalmasına yol açtı” dedi.

EN AZ 10 BİN TL YÜKSELDİ

Geçen hafta sonu gelen ÖTV zammının ardından ikinci el oto fiyatlarının da artmasıyla vatandaşlar otomobil alamadan sadece bakmakla yetinmek zorunda kalıyor. 2 aydır araç baktığını ancak fiyatlardan başı döndüğünü belirten vatandaşlar, “ÖTV zammından sonra tekrar fiyatlar artmış. En az 10 bin liralık yükseliş var. Bu işin sonu nereye varacak?” diyerek ikinci el piyasasının kontrol altına alınmasını talep ediyor. 

Etiketler:

İlgili Haberler

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz