BBN Haber
11.10.2020 11:42

FARKLI TASARIMLARLA SEKTÖRDE SES GETİRDİLER 'DOKUZATLI SANAT'

2003 yılında Plast Grup olarak faaliyetlerine başlayan Dokuzatlı Sanat firması alanında uzman ekip ve ekipmanları ile faaliyetlerini sürdürüyor
FARKLI TASARIMLARLA SEKTÖRDE SES GETİRDİLER 'DOKUZATLI SANAT'

Dokuzatlı Sanat firmasının kuruluş sürecini anlatan Mustafa Bozkurt; “2003 yılında Plast Grup olarak Konya’da ticaret üzerine kurulmuş olan firmamız, daha sonrasında kompozit malzeme imalatına başlayarak Konya sanayisine mobilya, kompozit ürünler, modelleme ve kalıp projeleri ile yenilikler kazandırmıştır. Sektörel gelişmeyi prensip edinen, sunduğu her hizmetin başarı olarak geri döneceği inancı ile firmamız; 2019 yılı itibari ile Dokuzatlı Kompozit Savunma Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adı altında yeni bir oluşum içerisine girerek büyük bir ivme kazanmıştır.15 ten fazla iş ortağı ile gücüne güç katan şirketimiz, bünyesinde edinilen bu tecrübeyi en etkin şekilde müşterilerine sunan, yaş ortalaması 35, tecrübeli, genç ve dinamik bir ekip ile faaliyetlerini sürdürmektedir” dedi.

‘İKARUS’ DİKKAT ÇEKTİ

Üretimini gerçekleştirdikleri ürünlerden bahseden Bozkurt; “Plastik kalıp, kompozit ürünler, modelleme ve kalıp projelerinin yanı sıra zırhlı askeri araç kompozit malzemeleri, insansız hava aracı ve helikopter imalatı ile savunma sanayiindeki etkinliğini arttırmıştır. Ayrıca, Waqua Markası adı altında ilk ürünü olan ‘İkarus’ ile sektörde dikkati üzerine çekmeyi başarmış olan Dokuzatlı Kompozit Savunma, yine turizm sektörüne; denizaltı, denizaltı seyir katamaranı, suda ve karada hareket kabiliyetine sahip karavan, su üzerinde yüzen kamelyalar imalatı üzerine çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir” diye konuştu.

AMAÇ, ÜLKEMİZİN ULUSLARARASI REKABETTE HAK ETTİĞİ İMAJINI GÜÇLENDİREBİLMEK

Firmasının gelecek hedeflerini anlatan Bozkurt; “Başlıca Amerika, Suudi Arabistan, Dubai, Almanya, Belçika, Kanada, Irak, B.A.E. , Kırgızistan olmak üzere faaliyet alanlarımızın tamamında yurt dışı bağlantılarımız mevcuttur. Bizler milli duygular ile müşterilerimize ve onların işlerine değer katan, yüksek kaliteli ürünler sunmayı hedefleyen ve karşılıklı güven inşa eden bir firmayız. İnsanı ve doğayı esas alan, hizmet kalitesi yüksek, yenilikçi ve etkili çözümler üreten, gelecek nesillere yol haritası oluşturacak lider bir kurum olarak tüm dünyada tanınan bir marka olmak ve modern dünyanın kabul ettiği CE, ISO 9001, 14001, PTC kalite standartlarında tasarım ve üretim yaparak kalitesinden taviz vermeden, katma değeri yüksek ürünler üreterek turizm sektörüne, ülke ekonomisi ve savunma sanayisine katkı sağlayarak ülkemizin uluslararası rekabette hak ettiği imajını güçlendirebilmektir” ifadelerini kullandı.

HERKES İKARUS’U KONUŞTU

Pandemi sürecinin başlaması ile Dünya’da ses getiren, pandemi sürecinin en önemli aracı, İkarus’un ortaya çıkış hikayesini anlatan Bozkurt; “Ortaya çıkarmamız ile Dünya’da ses getiren tasarımımız İkarus, Çin’de ortaya çıkan korona virüsünün tüm ülkelere hızla yayıldığını gördük. Ülkemize de bu virüsün sıçrayacağını düşünerek önlem açısından ne yapabileceğimizin düşüncesi sonucunda ortaya çıkmış bir üründür. Üretim sonrası çok fazla talep görmesi de bizi mutlu etti.” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

 

Nihal Kavak

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz