BBN Haber
08.06.2020 14:31

Ereğli sütü Çin yolunda

Ereğli Mirel Süt (Demireller) Fabrika Müdürü  Fazıl Ürel, Çin Devleti ile yapılan anlaşma şartlarına uyan 54 firmadan biriyiz, dedi. 
Ereğli sütü Çin yolunda

Ürel, Uzun süredir beklenen müjde bayramın son günü Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'dan geldi. Süt ürünleri artık Çin yolundaTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ticaret Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde, Ticaret Müşavirliğinin de katkılarıyla yürütülen yoğun girişimler neticesinde, Türkiye'den Çin’e gerçekleştirilecek süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engellerin kalktığını duyurdu. İhracat izni olan 54 firma arasında bulunan Ereğli'mizin gururu Mirel Süt ( Demireller ) olarak hazırız. 
Fabrika müdürü Fazıl Ürel, uzun süredir beklediğimiz  haberi almanın heyecan içerisindeyiz.  Konuyla alakalı pazar araştırması içerisinde olduklarını en kısa sürede MİREL markasının Çin süt endüstrisinde olması için yoğun gayret sarf ettiklerini bunun gerek Ereğli'miz için gerekse işletmemiz için büyük bir gurur olduğuna ifade etti.

Etiketler:

İlgili Haberler

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40