BBN Haber

Ekici: “Adalet herkese lazım”

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici Sosyal Medya Düzenlemesi’ni değerlendirdi
Ekici: “Adalet herkese lazım”

KORKU İMPARATORLUĞUNUN SACAYAĞI

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici Ak Parti’nin bu hafta Meclis Genel Kurulu’nun gündemine gelecek olan sosyal medya düzenlemesinin oluşturulmak istenen ve kısmen başarılı da olan korku imparatorluğunun sacayağı olduğunu belirterek “Bugüne kadar sosyal medya üzerinden itibarsızlaştırma ve hakaret olgusunu meşru görenlerin rüzgarın ters esmesi ile apar topar bu düzenlemeyi meclise getirmeleri manidardır” dedi.

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

Sosyal medya düzenlemesinin yasalaşması halinde içeriklerin sadece erişime engellenmeyeceğini, artık yayından da çıkartılacağını belirten Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, birilerinin geçmişini aklamaya çalışacağı ve ciddi bir temizlik operasyonuyla karşı karşıya kalacağımıza dikkat çekerek şunları söyledi: “Artık mızrak çuvala sığmıyor. Ülke genelinde basının bir kısmını kontrolü altına alarak, bir kısmını da baskı ile sindirenlerin yeni hedefi sosyal mecralar olmuştur. Ne yazık ki insanlar doğruları dile getirirken iki sefer düşünmeye başlamış ve genelde gelecek kaygısı özgür ifadenin önüne geçmiştir.”

ADALET HERKESE LAZIM

Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na sosyal medya hesabından ağır hakaret eden şahsın "Hesap bana ait değil" savunmasıyla, başka hiçbir araştırma yapmaksızın yargılanmadığını hatırlatan Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, “Bir düzenleme yapılması gerekiyorsa burada düşünce ve ifade özgürlüğünün önemli bir alanı olan sosyal medyada bu hakların daraltılmaması ve medya kontrolünün bu alana sirayet etmemesi gerekir” dedi.

Etiketler:

İlgili Haberler

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz