BBN Haber
23.01.2020 20:45

Dönüşüm başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle kentsel dönüşümde iddialı projeleri hayata geçirecek Büyükşehir Belediyesi, bahar dönemiyle birlikte imar ve şehircilik alanındaki çalışmaları hızlandıracak
Dönüşüm başlıyor

İMAR VE ŞEHİRCİLİK
Konya Büyükşehir Belediyesi “Benim Şehrim” sloganıyla yürüttüğü çalışmalarla şehrin çehresini değiştiriyor. Konya’yı modern şehirler statüsüne taşımak amacındaki Büyükşehir Belediyesi; 2020 yılında kentsel dönüşüm stratejik planı çerçevesinde şehirleşmeye büyük önem verecek. TOKİ işbirliğiyle 5 bin civarında yeni konutun Konya’ya kazandırılması adını çalışmalar sürerken, 920 konutluk ilk etap projenin kısa süre içerisinde tamamlanması öngörülüyor.
TARİH ORTAYA ÇIKIYOR
Alaaddin Tepesi Çevresi Cephe Düzenlemesi, Mevlana Çarşısı ile Altın Çarşı’nın yıkılarak tarihi bölgeye yakışır bir hale getirilmesi adına önümüzdeki ay ilk çalışmalar başlatılacak. Kültürel, sosyal ve ekonomik değerleri arttıracak projelerle bölge esnafının kazancının artmasını sağlayacak olan Büyükşehir Belediyesi; Kapı Camii-Aziziye-Sultan Selim tarihi aksını ortaya çıkarmak ve Mevlana Meydanı’nda büyük bir dönüşüme imza atmak amacında. 
 YENİ DÖNEM PROJELERİ
Büyükşehir Belediyesi; eski Sanayi’nin taşınması, Eski Stadyum Millet Bahçesi ve Selatin Camii’nin inşaası, yeni otogar yapımı ve Sille bölgesindeki 3 milyon 521 bin metrekarelik alanda 4 bin 789 daireyi kapsayan yatay mimari ve “akıllı şehirler” tasarımına uygun Cephanelik Dönüşüm Projesi; Konya’nın yakın dönem projeleri arasında yer alıyor. 
ARSA STOĞU ARTTI
Konya Büyükşehir Belediyesi kaynak üretmek ve yatırım sahaları açmak adına arsa stoğunu arttırmaya büyük önem veriyor. Son 1 yılda arsa stoğunu 14 milyon metre karenin üzerinde arttıran Büyükşehir Belediyesi; 2015 yılında 7 milyon 161 bin metrekarelik arsa stoğuna sahip iken 2019 sonunda bu rakamı 34 milyon 611 bin metrekareye çıkardı.

Etiketler:

İlgili Haberler

Yorumlar

  • mevlüt yanar
    24.01.2020 16:02

    KOnya için olumlu gelişmeler...Ama yıkılan stadyum yerine ne demek selatin camii yapmak... Bu ülkeyi padişah mi yönetiyor?..Yapulacaksa demokrasi veya cumhuriyet camii olsun... Hangi sultanın adı verilecek camiye meraktayım...

  • erdi dertli
    24.01.2020 08:56

    gazetenize manşet olarak taşıdığınız bu haberden ziyade, daha çok haber değeri taşıyan yeni hızlı tren garı çevresinde belediyenin yaptığı haksızlıklardan bahsetseniz araştırsanız çok güzel olur. 5 aralık 2018 de tüm bakanların ve cumhurbaşkanının imzasıyla ACELE KAMULAŞTIRMA yapılan yerlerin durumunu bir araştırıp haber yapsanız buradaki mağdur vatandaşları dinleyip haber yapsanız ne de güzel olur.

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40