BBN Haber
09.09.2020 09:50

Babasından gizli sınavı kazandı

Hayatını bu alanda şekillendirdi
Babasından gizli sınavı kazandı

Babasından gizli resim sınavlarına hazırlanan ve başarı elde eden Ayşegül Eraslan, hayatını bu noktada şekillendirmeye karar vererek kendi studiosunu açtı.  Lise ve üniversitede Adalet okuyan Eraslan aldığı resim eğitimi ile birlikte dövmecilik sektöründe Konya’ya yeni bir soluk getirmeyi planlıyor. Resim öğretmeni olmanın verdiği avantajdan bahseden Erarslan, “Bu sektörde resim öğretmeni olarak bu işi yapmak aslında oldukça avantajlı. Çünkü derinlik, ışık bilgisi bu alanda bizi oldukça avantajlı yapıyor. Çoğu dövmeci bu işi şablonlar olmadan yapamıyor ama ben bu konuda kendimi daha avantajlı görüyorum. Çünkü teknik bilgi oldukça önemli” dedi. Çocukluğundan beri resimle ilgilenen Ayşegül Eraslan yıllardır bu işin içinde olduğu için 2 boyutlu bir nesneyi bile çok rahat 3 boyuta çevirebiliyor.  Her türlü renk geçişini herhangi bir şablon görsel olmadan dahi verebiliyor. Alanıyla bütünleşen Dövme sanatçısı yeteneğini birçok yerde kullanıyor.

“ÖĞRENCİLERİMLE BİREBİR İLGİLENECEĞİM”
Ayşegül Eraslan V.I.P Tattoo Studio da dövmenin yanı sıra öğrencileri için özel alanlar oluşturduğunu belirten Eraslan, “ İşletmemde V.I.P hizmet vereceğim. Resim öğretmeni olmam dolayısıyla burada öğrencilerim için özel alanlar hazırladım ve onlarla birebir ilgilenebileceğim mekanlar oluşturdum. Özel derslerimi burada gerçekleştireceğim. Bu işe gerçekten ilgisi olan insanların asla geçiştirilmemesi, üstün körü bir eğitimle alınan grup dersi olarak geçen derslerin verimliliği çok fazla azalttığı için bu yüzden sadece özel ders yapmayı planladım. Hem ders açısından hem eğitim açısından hem de bilgi aktarımı açısından bire bir verilen eğitimin karşısında ki insan için de çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda tattoo Studio olarak kullanacağımız işletmemizde müşteri konusunda seçici davranarak vizyon sahibi kişilerle çalışacağız” diye konuştu.  

“SEKTÖRE YENİ BİR SOLUK” 
Dövmecilerin aynı kalıp üzerinden ilerlediğini belirten Eraslan, sektöre farklı bir soluk kazandıracaklarını söyledi. Basma kalıp mantıktan çıkacağını belirten Eraslan, misafirlerini işletmesine davet etti.

Ayşegül ERTUL 

Etiketler:

İlgili Haberler

Yorum Yaz - Yorumlarınız editör onayından sonra yayınlanacaktır

Bizi Takip Edin

Namaz Vakitleri

KONYA

05.02.2020
İmsak 05:00
Güneş 07:50
Öğle 13:05
İkindi 16:04
Akşam 18:22
Yatsı 19:40

Altın & Döviz